Havířov – Beroun 4:3 (po pr.) | Jihlava – Litoměřice 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 2:4 (kon.)
Most – Šumperk 3:4 (0:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 6:0 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 1:2 (po pr.)
Olomouc – Motor ČB 4:2 (kon.)
HC Olomouc
4:2 (1:0, 2:1, 1:-1)
Banes Motor České Budějovice
Středa 16.10.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

To je dnes z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a těším se na další setkání nad nejlepším zimním sportem, jakým hokej bezesporu je. Na shledanou a dobrou noc. (20:10:07)

Fanoušci obou táborů dnes také zaslouží pochvalu, oba tábory fandů děkují potleskem, bubny a pokřikem svým týmům za předvedenou hru.

Shrneme-li dnešní zápas, tak to byla dvěma slovy kvalitní podívaná. Více ze hry měli většinu zápasu Kohouti, kteří sice nechali ještě hosty snížit na rozdíl dvou branek, více jim ale nedovolili.

60:00

59:01
    A další vyhození.

58:25
    Ovčačík v pádu vyhazuje puk do bezpečí.

57:18
    A nepřišli jsme nakonec ani o bitku: do sebe se pustili Švaňhal s Prokopem. Šarvátka dopadla nerozhodně, na tresty však ne. Domácí útočník dostává 2+2 minuty, zatímco hostující hráč pouze dvě minuty.

57:13
    Ctirad Ovčačík střílel z pravého kruhu, Halmoši se stihl přesunout.

56:27
    Domácí si sice soupeřovu obranu rozebrali, poslední přihrávka však nebyla úplně přesné a hosté mohli vyhodit.

55:25
    Jiří Bárta (CEB) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

55:05
    Poslední minuty nabízejí i hodně osobních soubojů, je tak otázkou času, kdy vyletí ruka rozhodčího nahoru a bude se vylučovat.

53:40
    Diviš nahrával před bránu hostí, tam se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

53:04
    Fanoušci teď byli svědkem útoku Olomouce a následného protiútoku Budějovic, který vedl znovu Pašek. Tentokrát musel Halász vytasit zákrok lapačkou.

52:45
    Střela Paška mířila mimo tři tyče.

51:05
    To už však neplatí a na druhou stranu se hnal Herman, který však neprostřelil brusle posledního obránce. Hra má teď vysoké tempo a je rozhodně na co se dívat!

50:48
    Hosté si vytvářejí veliký tlak!

49:14
    Domácí se hnali do přečíslení, obránci Budějovic však stihli dobruslit a tak Kohouti přenechali puk do druhé vlny Cartellimu, který ze skvělé pozice přestřelil.

47:49
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Blesk z čistého nebe. Motor snižuje a dostává se tak do zápasu. MAREK VANIŠ šikovně tečoval střelu z pravého kruhu. O drama tak máme postaráno.
    Asistence: Jiří Ferebauer, Jiří Bárta

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 5. Jaroměřský (Vodný), 32. Knotek (Ondrušek), 35. Jergl (Diviš), 42. Vodný (Řípa, Rác) – 21. Moravec (Skuhravý, Kotalík), 48. Vaniš (Ferebauer, Bárta)

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Bartoň (C), Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Cartelli, Rašner – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Selingr.
    Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Prokop, Kříž – Kotalík (C), Šachl, Skuhravý – Kuchejda, Ondřej, Bárta – Ferebauer, Přibyl, Vaniš – Mavrojanidis, Pašek, Třetina – Švec.

Rozhodčí: Jeřábek, Vampola – Čížek, Křivohlavý